Mobilne strony internetowe BYDGOSZCZ. Strony responsywne. Uniwersalne strony internetowe. RWD, SEO, CMS
NAWIGACJA
tanie strony internetowe Bydgoszcz Responsywne strony internetowe Strony internetowe CMS Bydgoszcz 

Responsywne strony internetowe (strony mobilne)

Tajemniczo brzmiące określenie pochodzi od angielskiego Responsive Web Design (RWD). Jest to technika projektowania strony internetowej tak, aby każdy jej element dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna przeglądarki zainstalowanej w urządzeniu, na którym dana strona będzie przeglądana. Urządzeń końcowych, na monitorze których internauta ma możliwość przeglądać zasoby internetu, współcześnie jest całkiem sporo: telewizory, komputery stacjonarne, laptopy, tablety, smartfony, komórki… Każde z tych urządzeń występuje w szeregu odmianach wyposażonych w różnej rozdzielczości ekrany monitorów. Duża część internautów korzysta z zasobów internetu również w trakcie pobytu poza domem, a więc w pracy, na zakupach, w podróży, podczas wypoczynku.

mobilne strony internetowe Bydgoszcz

Responsywne strony internetowe

Dzięki coraz lepszym możliwościom przeglądarek internetowych instalowanych w urządzeniach mobilnych (telefonach), funkcjonalność stron internetowych, wyświetlanych w tych urządzeniach, stale wzrasta. Strony responsywne rozpoznają rozdzielczość okna przeglądarki w urządzeniu końcowym (np. smartfonie) automatycznie. Wszystkie elementy strony responsywnej będą widoczne i będą działały w każdym aktualnie dostępnym na rynku urządzeniu (komputerze, laptopie, netbooku, tablecie, smartfonie…). Strony responsywne znacznie zwiększają liczbę Internautów odwiedzających dany adres www (Twoją stronę internetową), albowiem korzystanie z zasobów internetu za pomocą urządzeń mobilnych stało się powszechne. Dość dodać, że instalowane na nich wyszukiwarki traktują mobilne wersje stron internetowych w sposób uprzywilejowany.

Responsywna? Mobilna? Uniwersalna?

Strona mobilna to nic innego jak strona internetowa, której funkcjonalność (wygląd, menu, nawigacja, formularze, mapy, zdjęcia, filmy,) nie różni się (lub różni nieznacznie) od tej samej, ale prezentowanej w przeglądarce komputera (laptopa). Aktualnie owe różnice powodowane są głównie ograniczeniami, wynikającymi ze znacznie mniejszego monitora w urządzeniu mobilnym (telefonie, smartfonie czy nawet tablecie).

Współczesne urządzenia mobilne mają znacznie większe możliwości niż tzw. wypasione komputery sprzed dekady. Podręczność urządzeń mobilnych nadal jest ich podstawowym atutem. Pod względem komfortu pracy i korzystania z internetowych zasobów przewaga komputerów stacjonarnych tymczasem wydaje się być niezagrożona.

Określenie responsywna strona internetowa (RWD), mobilna strona www czy strona uniwersalna dotyczy tej samej współczesnej cyfrowej wizytówki/prezentacji internetowej potocznie zwanej internetową witryną, której oprogramowanie uwzględnia fakt, iż użytkownikiem końcowym jest także posiadacz uniwersalnego urządzenia mobilnego (telefonu, smartfonu, tabletu) z zainstalowaną przeglądarką internetową. Uniwersalność strony dotyczy wszystkich urządzeń końcowych i jest funkcją konieczną.

Mobilne strony internetowe Bydgoszcz

Twoja dotychczasowa strona internetowa nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych? Uznałeś, że czas to zmienić? Szukasz pełnego wsparcia w tym względzie? Nie chcesz wydawać znacznych środków? Napisz lub najlepiej zadzwoń.

CZYTAJ TO

Przeczytaj poprzedni wpis:
tanie strony internetowe Bydgoszcz
Strona internetowa a jej pozycja w wyszukiwarce

Twoja strona internetowa jest piękna? Profesjonalnie wykonana? W opublikowanych treściach zawarłeś wszystko, co dotyczy aktualnej oferty biznesowej? Niby prawidłowo lub...

Zamknij